Ville Haapasalon elokuva Metsästyksen kansallisia erikoisuuksia Meijerikadun auditoriossa
-

Tietoa tapahtumasta


Ajankohta: -

Tapahtumapaikka:

-

Ville Haapasalon elokuva Metsästyksen kansallisia erikoisuuksia Meijerikadun auditoriossa

Ville Haapasalon Venäjällä tunnetuksi tehnyt elokuva Metsästyksen kansallisia erikoisuuksia esitetään Meijerikadun auditoriossa tiistaina 22.2. klo 18.00. Vuonna 1995 julkaistu, palkittu Metsästyksen kansallisia erikoisuuksia on Aleksandr Rogožkinin ohjaama venäläinen komediaelokuva suomalaisesta kirjailijasta, joka lähtee Venäjälle kirjoittamaan kirjaa aidosta venäläisestä metsästyksestä. Elokuvan kesto on 1h 35min.

Elokuvaesitys on maksuton ja sen järjestävät Suomi-Venäjä -seuran Lakeuden osasto ja Tyrnävän kunnan kulttuuri- ja vapaa-aikapalvelut. Suomi-Venäjä -seuran Lakeuden osaston puheenjohtaja Esko Huotari alustaa Metsästyksen kansallisia erikoisuuksia -elokuvaa lyhyesti esityksen aluksi.

Maaliskuun 22. päivä esitetään toinen Haapasalon tähdittämä elokuva - Kalastuksen kansallisia erikoisuuksia.


Kutsu kaveri mukaan!