-

Päivitetty 15.12.2020

 

Kuulammen koulu
Tupostie 4
91800 TYRNÄVÄ

rehtori Jaakko Niskanen 050 439 6000
apulaisrehtori Miikka Mattila 044 497 1006
vs. koulusihteeri Sirpa Uusitalo 050 316 8790
IT/ Wilma-asiat Miikka Mattila 044 497 1006
 

Tyrnävän kunnan puhelinluettelo

 

Oppilashuolto
apulaisrehtori Miikka Mattila 044 497 1006

opinto-ohjaaja Henna-Mari Tiainen  050 434 5173

opinto-ohjaaja  Anni Mätinki 044 497 1074

erityisopettaja Hanna Häkkinen 050 406 7509

erityisopettaja Satu Törmä 050 431 7950

erityisopettaja Soile Boisman 040 195 5109

erityisopettaja Minna Ahola  044 497 1075 

erityisopettaja Mari Nykänen 050 316 8778

kouluterveydenhoitaja Tuija Vittaniemi 050 384 4236

koulukuraattori Anne Kelhä (7.–9. lk.) 050 349 2481

Opetustilat
tekninen työ 050 316 8787
kotitalousluokka 050 316 8788

Keittiö
044 497 1068

Opettajat
Ahola Minna (AhMi) Jopo-lk 044 497 1075

Alppinen Pirre (AlPi) liikunta (9B) 050 325 2424

Anttila Olli (AnOl) musiikki 050 302 9712

Boisman Soile (BoSo) erityisopetus, englanti (9A) 040 195 5109

Häkkinen Hanna (HäHa) erityisopetus, yrittäjyys, yhteiskuntaoppi, uskonto (9D) 050 406 7509

Isokoski Minna (IsMi) ruotsi, kansainvälisyys (7C) 050 303 6164

Jokela Taina (JoTa) kemia, matematiikka, ihmeellinen matematiikka, oppilaskunnan ohjaaja 050 303 4153

Juntunen Teija (JuTe) äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, kirjastovastaava (8C) 050 325 2426

Juoperi Marko (JuoMa) englanti, ruotsi, yrittäjyys, ohjelmointi, kielitaito käyttökelpoiseksi (7D) 040 669 2137

Karppinen Arto (KaAr) yhteiskuntaoppi, uskonto (9E) 040 195 4040

Korteslahti Nina (KoNi) matematiikka, fysiikka, kemia (7A) 040 484 0578

Kurikkala Markku (KuMa) tekninen työ, käsityö (8B) 050 316 8787

Körkkö Mia (KöMi) kotitalous 040 673 1646

Leiviskä Tellervo (LeTe) biologia, maantieto, terveystieto (7F) 050 303 6523

Liukkonen Tiina (LiTi) kuvataide, käsityö (8F) 044 497 1076

Markuksela Juho (MaJu) matematiikka, kemia (9C) 050 303 5960

Mattila Miikka (MaMi) apulaisrehtori, matematiikka, fysiikka, kemia, koulun ATK-vastaava 044 497 1006

Myllymäki Katja (MyKa) historia, uskonto, historian syventävä kurssi (7E) 050 341 0451

Niskanen Jaakko (NiJa) rehtori, matematiikka, fysiikka, kemia 050 439 6000

Nykänen Mari (NyMa) erityisopetus 050 316 8778

Ojala Krista (OjKr) (7G) äidinkieli ja kirjallisuus 040 195 1908

Palola Elina (PaEl) äidinkieli ja kirjallisuus, yrittäjyys (7B) 050 325 2427

Peitso Janina (IkJa) englanti 040 482 0597

Pessa Virve (PeVi) englanti, kielitaito käyttökelpoiseksi (7I) 050 342 1943

Pitkänen Janne (PiJa) liikunta (8E) 050 527 6562

Rautiola-Jäppinen Kristiina (RaKr) biologia, maantieto (9F) 050 468 2903

Reinikka Erika (ReEr) historia, uskonto, yrittäjyys kotitalous, kuvataide (8D) 040 195 5369

Ristilä Eija (RiEi) matematiikka, fysiikka, kemia 050 303 6617

Saarela Larisa (SaLa) fysiikka, kemia, matematiikka (8A) 040 184 2154

Syrjälä Mirkka (SyMi) kuvataide

Tiainen Henna-Mari (TiHe), opinto-ohjaus 050 434 5173

Törmä Satu (TöSa) erityisopetus 050 431 7950

Varonen Marja-Kaisa (VaMa) kotitalous, tukioppilaiden ohjaaja 050 316 8788

Ylilauri-Korkala Anna (YlAn) biologia, maantieto, uskonto, elämänkatsomustieto, terveystieto, KiVa- tiimi (9G) 050 321 4391

Koulunkäynninohjaajat

Maijala Ilona 

Vuoppola Timo  050 911 9727

Ylitalo Eeva  040 678 5688

Lepistö Heini 040 482 8358

Henkilökohtainen avustaja

Konola Tiina 040 631 3102

Hurme Carina 040 186 6516

Taskila Heini 040 674 9894

Kouluterveydenhoitaja

Vittaniemi Tuija  050 384 4236

Koulukuraattori

Kelhä Anne 7.–9. lk., tukioppilaiden ohjaaja 050 349 2481

Ruokapalvelupäällikkö
Sormunen Anna 050 345 7116

Vs. siivoustyön esimies
Östergård Arja 050 471 8371

Kiinteistönhoitaja
Ahola Hannu 044 497 1014