-

Päivitetty 31.7.2022

 

Kuulammen koulu
Tupostie 4
91800 TYRNÄVÄ

rehtori Jaakko Niskanen 050 439 6000
apulaisrehtori Miikka Mattila 044 497 1006
koulusihteeri Leena Hakala 050 316 8790
IT/ Wilma-asiat Miikka Mattila 044 497 1006
 

Tyrnävän kunnan puhelinluettelo

Oppilashuolto
apulaisrehtori Miikka Mattila 044 497 1006

kouluterveydenhoitaja Tuija Vittaniemi 050 384 4236

koulukuraattori Anne Kelhä (7.–9. lk.) 050 349 2481

opinto-ohjaaja  Jenni Veijola 044 497 1074

opinto-ohjaaja Jenni Huittinen 040 652 9202

erityisopettaja Hanna Häkkinen 050 406 7509

erityisopettaja Satu Törmä 050 431 7950

erityisopettaja Soile Boisman 040 195 5109

Opetustilat
tekninen työ 050 316 8787
kotitalousluokka 050 316 8788

Keittiö
044 497 1068

Opettajat
Aila Elli-Noora (AiEl) kuvataide, käsityö (9F) 044 497 1076

Alppinen Pirre (AlPi) liikunta (7G) 050 325 2424

Anttila Olli (AnOl) musiikki (7B) 050 302 9712

Boisman Soile (BoSo) erityisopetus  040 195 5109

Filppa Tiina (FiTi) äidinkieli ja kirjallisuus 040 647 4796

Haataja Santeri (HaSa) matematiikka 040 634 9864

Huittinen Jenni (HuJe) opinto-ohjaus 040 652 9202

Häkkinen Hanna (HäHa) erityisopetus, yrittäjyys, historia, uskonto (7D) 050 406 7509

Isokoski Minna (IsMi) ruotsi, kansainvälisyys (8C) 050 303 6164

Jokela Taina (JoTa) fysiikka, kemia, matematiikka, ihmeellinen matematiikka, oppilaskunnan ohjaaja 050 303 4153

Juntunen Teija (JuTe) äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, kirjastovastaava (9C) 050 325 2426

Juoperi Marko (JuoMa) englanti, ruotsi, saksa, yrittäjyys (8D) 040 669 2137

Karppinen Arto (KaAr) yhteiskuntaoppi, uskonto, historia (7E) 040 195 4040

Korteslahti Nina (KoNi) matematiikka, fysiikka, kemia (8A) 040 484 0578

Kurikkala Markku (KuMa) tekninen työ, käsityö (9B) 050 316 8787

Kurko Krista (KuKr) (8G) äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito 040 195 1908

Körkkö Mia (KöMi) kotitalous (7A) 040 673 1646

Leiviskä Tellervo (LeTe) biologia, maantieto, terveystieto (8F) 050 303 6523

Lipponen Martta (LiMa) äidinkieli ja kirjallisuus 040 689 2693

Markuksela Juho (MaJu) matematiikka, fysiikka, kemia (7C) 050 303 5960

Mattila Miikka (MaMi) apulaisrehtori, matematiikka, fysiikka, kemia, koulun ATK-vastaava 044 497 1006

Mertala Arja (MeAr) matematiikka 040 620 8090

Myllymäki Katja (MyKa) historia, uskonto, historian syventävä kurssi (8E) 050 341 0451

Niskanen Jaakko (NiJa) rehtori, matematiikka, fysiikka, kemia 050 439 6000

Nissinen Hannele (NiHa) kuvataide

Palola Elina (PaEl) äidinkieli ja kirjallisuus (8B) 050 325 2427

Peitso Janina (PeJa) englanti 040 482 0597

Pessa Virve (PeVi) englanti, ranska (8H) 050 342 1943

Pitkänen Janne (PiJa) liikunta (9E) 050 527 6562

Puutio Jami (PuJa) matematiikka, fysiikka, kemia 040 185 6623

Rasmussen Anna (RaAn) Jopo-luokka 040 568 1030

Rautiola-Jäppinen Kristiina (RaKr) biologia, maantieto 050 468 2903

Reinikka Erika (ReEr) historia, yhteiskuntaoppi, yrittäjyys (9D) 040 195 5369

Saarela Larisa (SaLa) fysiikka, kemia, matematiikka (9A) 040 184 2154

Saxman Elli (SaEl) erityisopetus  (7M, 8M, 9M) 

Törmä Satu (TöSa) erityisopetus  (8L, 9L) tukioppilaiden ohjaaja 050 431 7950

Varonen Marja-Kaisa (VaMa) kotitalous, tukioppilaiden ohjaaja 050 316 8788

Veijola Jenni (VeJe) opinto-ohjaus  044 497 1074

Ylilauri-Korkala Anna (YlAn) biologia, maantieto, uskonto, terveystieto, KiVa- tiimi (7F) 050 321 4391

Koulunkäynninohjaajat

Hurme Carina 040 589 1283

Lepistö Heini 040 482 8358

Uusitalo Sirpa  046 923 2511

Vuoppola Timo  050 911 9727

Ylitalo Eeva  040 678 5688

Henkilökohtainen avustaja

Ahtiainen Riitta  040 702 8772

Keränen Katja 040 509 4819

Puska Saara-Maria 040 194 6324

Kouluterveydenhoitaja

Vittaniemi Tuija  050 384 4236

Koulukuraattori

Kelhä Anne 7.–9. lk.  050 349 2481

Ruokapalvelupäällikkö
Sormunen Anna 050 345 7116

Vs. siivoustyön esimies
Taskila Nina 040 183 4927

Kiinteistönhoitaja
 044 497 1014