tausta-8324.jpg

Henkilökunta

Sähköpostit muotoa: etunimi.sukunimi@tyrnava.fi

Rehtori: Niskanen Jaakko
Apulaisrehtori: Mattila Miikka
Koulusihteeri: Hakala Leena
Koulukuraattori: Kelhä Anne
Opinto-ohjaaja: Niskanen Ullamaija
Opinto-ohjaaja: Tiainen Henna-Mari
Kouluterveydenhoitaja: Vittaniemi Tuija
Koulunkäynninohjaaja: Laitinen Laura
Koulunkäynninohjaaja: Uusitalo Sirpa
Koulunkäynninohjaaja: Vuoppola Timo
Koulunkäynninohjaaja: Ylitalo Eeva
Koulunkäynninohjaaja: Lepistö Heini

Ruokapalveluesimies: Sormunen Anna
Talonmies: Ahola Hannu

Opettajat:

Ahola Minna: Jopo-lk
Alppinen Pirre (8B): liikunta, terveystieto
Boisman Soile (8A): englanti, saksa, kansainvälisyys
Halonen Pietu: musiikki
Häkkinen Hanna (8D): erityisopetus, yrittäjyys, historia
Isokoski Minna (9C): ruotsi, kansainvälisyys
Jokela Taina: fysiikka, kemia, matematiikka, oppilaskunnan ohjaaja
Juntunen Teija (7C): äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, kirjastovastaava
Juoperi Marko (9D): englanti, ruotsi, kansainvälisyys, ohjelmointi, kielitaito käyttökelpoiseksi
Kangas-Pälvilä Milka: ruotsi, äidinkieli ja kirjallisuus
Karinoro-Nykänen Riitta: erityisluokanopettaja
Karppinen Arto (8E): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto
Kirstinä Anu: erityisopetus, liikunta, terveystieto, kuvataide 
Kurikkala Markku (7B): tekninen työ, käsityö
Leiviskä Tellervo (9F): biologia, maantieto, terveystieto
Liukkonen Tiina (7F): kuvataide, tekstiilityö, käsityö
Majonen Virva: erityisopetus
Markuksela Juho (8C): matematiikka, fysiikka, kemia
Mattila Miikka: apulaisrehtori, matematiikka, fysiikka, kemia, koulun ATK-vastaava
Myllymäki Katja (9E): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, historiaa syventävä kurssi
Niskanen Jaakko: rehtori, matematiikka, fysiikka, kemia
Niskanen Ullamaija: opinto-ohjaus
Palola Elina (9B): äidinkieli ja kirjallisuus, yrittäjyys
Pessa Virve (9A): englanti, kielitaito käyttökelpoiseksi
Pitkänen Janne (7E): liikunta
Rautiola-Jäppinen Kristiina (8F): biologia, maantieto
Reinikka Erika (7D): historia, kotitalous, yrittäjyys
Ristilä Eija: fysiikka, kemia, matematiikka
Saarela Larisa (7A): fysiikka, kemia, matematiikka
Tiainen Henna-Mari: opinto-ohjaus
Törmä Satu: erityisopetus
Varonen Marja-Kaisa: kotitalous, tukioppilaiden ohjaaja
Ylilauri-Korkala Anna (8G): biologia, maantieto, uskonto, elämänkatsomustieto, terveystieto, Kiva-tiimi