tyrnava-0312.jpg

Henkilökunta

Sähköpostit muotoa: etunimi.sukunimi@tyrnava.fi

Rehtori: Niskanen Jaakko
Apulaisrehtori: Niskanen Ullamaija
Koulusihteeri: Hakala Leena
Koulukuraattori: Kelhä Anne
Opinto-ohjaaja: Niskanen Ullamaija
Opinto-ohjaaja: Tiainen Henna-Mari
Kouluterveydenhoitaja: Vittaniemi Tuija
Koulunkäynninohjaaja: Koivikko Tytti
Koulunkäynninohjaaja: Laitinen Laura
Koulunkäynninohjaaja: Uusitalo Sirpa
Koulunkäynninohjaaja: Vuoppola Timo
Koulunkäynninohjaaja:  Raatikainen Tatu
Ruokapalveluesimies: Sormunen Anna
Talonmies: Ahola Hannu

Opettajat:
Alppinen Pirre (7B): liikunta, terveystieto
Boisman Soile (7A): englanti, saksa, kansainvälisyys
Halonen Pietu: musiikki
Häkkinen Hanna (7D): erityisopetus, yrittäjyys, historia
Isokoski Minna (8C): ruotsi, kansainvälisyys
Jokela Taina: fysiikka, kemia, matematiikka, oppilaskunnan ohjaaja
Juntunen Teija (9C): äidinkieli ja kirjallisuus, ilmaisutaito, kirjastovastaava
Juoperi Marko (8D): englanti, ruotsi, kansainvälisyys, ohjelmointi, kielitaito käyttökelpoiseksi
Kaasila Anne (7F): ruotsi, äidinkieli ja kirjallisuus, kielitaito käyttökelpoiseksi
Karinoro-Nykänen Riitta: erityisluokanopettaja
Karppinen Arto (7E): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto
Kurikkala Markku: tekninen työ, käsityö
Lappalainen Elina: liikunta, terveystieto
Leiviskä Tellervo (7F): biologia, maantieto, terveystieto
Malmberg Tiina (8F): kuvataide, tekstiilityö, käsityö
Markuksela Juho (7C): matematiikka, fysiikka, kemia
Mattila Miikka (9A): matematiikka, fysiikka, kemia, ohjelmointi, koulun ATK-vastaava
Myllymäki Katja (8E): historia, yhteiskuntaoppi, uskonto, historiaa syventävä kurssi
Niskanen Jaakko: rehtori, matematiikka, fysiikka, kemia
Niskanen Ullamaija: apulaisrehtori, opinto-ohjaus
Palola Elina (8B): äidinkieli ja kirjallisuus, yrittäjyys
Pessa Virve (8A): englanti, kielitaito käyttökelpoiseksi
Pitkänen Janne (9E): liikunta
Rautiola-Jäppinen Kristiina: biologia, maantieto
Reinikka Erika (9D): historia, kotitalous, yrittäjyys
Ristilä Eija (9B): fysiikka, kemia, matematiikka
Saarela Larisa: fysiikka, kemia, matematiikka
Tiainen Henna-Mari: opinto-ohjaus
Törmä Satu: erityisopetus
Ukkola Juha-Pekka: JOPO, Kiva-tiimi
Varonen Marja-Kaisa: kotitalous, tukioppilaiden ohjaaja
Veikkola Aija: kuvataide
Ylilauri-Korkala Anna (7G): biologia, maantieto, uskonto, elämänkatsomustieto, terveystieto, Kiva-tiimi